Acil Kilo Verme

Acil Kilo Verme
26 October, 2018
Kilolarınızdan kurtulamıyor ve sürekli bir diyeti bırakıp başkasına mı başlıyorsunuz? Peki buna rağmen 100gr dahi veremiyormusunuz? O halde size şöyle bir önerimiz olacak: Diet kelimesinden kurtularak küçük ayrıntılara dikkat edip fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Acil kilo verme amacıyla zevkle ve oyun haline getirerek  uygulayabileceğiniz bazı ipuçları;

Acil Kilo Verme İpuçları
*Tamamen Unutun

Yemekten keyif aldığınız ve yağ oranı yüksek bir seçeneği 40 gün boyunca unutun, inanın bir süre sonra tadıı damağınızdan sililenecektir.

*Su İçin

Daha fazla su içmeye başlamalı ve bu oranı günde en az 8 bardağa çıkarmalısınız. Eğer su içmek aklınıza gelmiyorsa mutlaka gözünüzün önünde bir pet şişe bulundurmalısınız.

*Sosları Unutun

Salatanıza lezzet katmak için döktüğünüz soslar kilo almanızı sağlayacaktır bunun yerine farklı baharatlarla  tatlandırılmış zeytinyağı kullanabilirsiniz.

*Süt İçin

Günde üç veya dört defa süt ve süt ürünlerini tüketin. Çünkü yapılan istatistiklere göre süt ürünleri tüketen kadınların tüketmeyenlere nazaran %70 daha fazla yağ yaktıkları görülmüştür. Sebebi ise kalsiyum metabolizmayı hızlandırırken yağların yakılmasını sağlar.

*İyi Bir Uyku

Yapılan araştırmalara göre az uyuyan kişilerin çok uyuyanlara nazaran kilo aldıklarını göstermiştir. Çünkü yorgun bir vucut normal günde harcanan enerjiyi tüketemez, metabolizma yavaştır. O nedenle her gün düzenli uyumaya dikkat etmelisiniz.

*Stresi Yenin

Stresli bir yaşam kilo alma sebebidir çünkü bu dönemlerde vucudunuz stres hormonları salgılar ve bu da karın bölgenizdeki yağların depolanmasını sağlayan hücrelerin büyümesini hızlandırır.

*Hazır Yemekleri Unutun

Dondurulmuş gıdalar ve hazır yemekler içerdikleri katkı maddeleri sayesinde kilo almanızı hızlandıracaktır.

*Atıştırmayı Bırakın

Arabada yada işyerinde atıştırıyormusunuz? Acil kilo verme hususunda samimiyseniz vazgeçin ve yiyeceklerinizi öğününde tüketin.

*Dans Edin

Evde yüksek tempolu müzikler dinleyin ve dans edin.

*Asansöre Binmeyin

Önünüze gelen her merdiveni egzersiz yapabileceğiniz bir alan olarak düşünün veistediğiniz kiloya ininceye kadar  yürüyün.

*Yavaş Yemek Yiyin

Arkadaşlarınızla veya ailenizle yemek yediğinizde en son bitiren siz olun.

*Kendinizi Ödüllendirin

En çok sahip olmak istediğiniz 5 eşyanın listesini yapın. Her  kilo verdiğinizde ve bunu bir hafta koruduğunuzda, kendinize listedeki bir şeyi satın alın.

*Porsiyonlarınızı Küçültün

Tabağınızdaki yemeği bitirmek gibi bir alışkanlığınız varsa tabağınız küçültün, çünkü tabağınıza ne kadar az yemek koyarsanız o kadar az yersiniz.

*Egzersiz Yapın

Spor yada egzersiz yapmak için zaman bulamıyorsanız veya zor geliyorsa fırsat buldukça hareket etmeye ve yürümeye çalışın.Cd’lerden veya televizyon programlarından egzersiz programlarını izleyin böylece neyi nasıl yapabileceğinizi bilirsiniz.

*Fast Food

Acil kilo verme konusunda ciddiyseniz hazır yiyeceklerden uzak durun.

Tüm bu kilo vermenizi sağlayacak küçük ayrıntıların dışında mutlaka bir diyetisyenle görüşüp bunların yanı sıra “Herbalife Aşağı Kontrol Ürünleri” kullanarak ta istediğiniz sağlıklı vucuda sahip olabilirsiniz.
Yorum Ekle

Yorum eklemek için oturum açmanı gerekmektedir. Eğer henüz hesabınız yoksa, buraya tıklayarak ücretsiz hesap açabilirsiniz.